post

 

 

BAĞCILAR  SRC KURSU

BAĞCILAR SRC KURSU

BAĞCILAR SRC KURSU

Adaylar tarafından en çok maruz kaldığımız ve başvuran adayların en çok yanıtını aradığı soruların başında” hangi SRC belgesini almalıyım” sorusu gelir. Bu sorunun yanıtı ise yine Karayolları Yönetmeliği’nde belirlenmiştir.

  • SRC 1 BELGESİ: Uluslararası mecralarda yolcu taşımacılığı yapan araç sürücülerinin alması gereken SRC belgesidir.
  • SRC 2 BELGESİ: Yurt içinde ticari amaç ile yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken belge türüdür.
  • SRC 3 BELGESİ: Uluslararası olarak yapılan yük ve eşya taşıma işlemlerinde araç sürücüsü olarak çalışan kimselerin alması gereken belgelerdir.
  • SRC 4 BELGESİ: Yurt içinde ticari amaç ile yapılan yük ve eşya taşıma faaliyetlerini gerçekleştiren sürücülerin alması gereken bir belge türüdür.

Sınava Girmeden SRC Belgesi Alma

Bağcılar SRC Kursu olarak sınava girmeden önce SRC belgesi alma konusunda da oldukça yardımcı olur. 25 Şubat 2002 tarihinden evvel ehliyet alan ticari sürücüler sınava kesinlik ile girmek zorunda değildirler. Hatta eğitime dahi katılma gibi zorunlulukları bulunmaz. E- devlet üzerinden arama butonuna “muafiyetli SRC belgesi” yazmak yeterli olur. Yapılan yönlendirmelerle başvuru tamamlanır. Sonrasında devlet bankalarına yatırılan belge harcı ile belge almaya hak kazandığınızı ifade eden mesaj size gelecektir.

Bağcılar SRC Kursu SRC Sınavı

Bağcılar SRC kursu, SRC sınavı için eğitim verme konusunda en yetkin kurumlardan birisidir. Her türlü soru tipi ve gerekli derslerin donanımı adaylara verilmektedir. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar uygulama sınavına girmeye hak kazanırlar. Uygulama sınavında 3 adet videolu soru bulunmaktadır. Her iki sınavda da başarılı olanlar DRC belgesi almaya hak kazanır.

SRC Belgesi Nasıl Alınır?

  • Ersa Src Eğitim Kurumu  olarak Milli Eğitim Bakanlığı akreditasyonlarıyla SRC  eğitimleri vermenin yanı sıra, eğitimsiz ve sınavsız belge edinme işlemlerinizi de yürütmekteyiz.

  • ERSA  Eğitim olarak SRC  eğitimlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylıdır. Bakanlık sınavında başarılı olan ERSA kursiyerleri    SRC  Belgesini almaya hak kazanıyorlar. www.turkiye.gov.tr adresinden  SRC  belgenizi almak için tıklayınız. 

 

Bir cevap yazın