post

Bahçelievler SRC Kursu olarak, başvuru şartlarını taşıyan 60 yaşından küçük ve sürücü belgesine sahip olan herkese SRC belgesi için eğitim vermekteyiz. E-B-C-D sınıfı fark etmeden 25.02.2003 tarihinden sonra ehliyet almış olan herkes eğitime ve sınava tabii tutulur.

Sınava Girmeden SRC Belgesi Alma

Bunun için yapılması gerekenler ise ehliyet tarihlerine göre farklılık gösterir. Eğer aday ehliyetini 25.02.2003 tarihinden önce almış ise sınava girmeden SRC belgesi alması mümkün olabilir. Bunun için yapılması gereken E- devlet üzerinden müracaat etmektir. Sonrasında gelen mesajla devlet bankalarının ATM lerinden SRC harcı yatırılır ve SRC belgesi size tanımlanır.

SRC Belge Türleri

SRC belge türleri Karayolları ilgili yönetmeliğince belirtilmiştir. Belge türlerinin çeşitlenmesinde yolcu ve yük taşımacılığı çeşitleri etki etmektedir. Bunun yanında yurt içi ve yurt dışı karayollarında gerçekleştirilen taşımacılık faaliyetleri de önemli etkendir. SRC 1 ve SRC 3 Uluslararası alanda taşımacılık alanındaki ticari faaliyetler için gerekliyken SRC 2 ve SRC 4 Yurt içinde yapılan taşımacılık faaliyetleri için gereklidir. Bahçelievler SRC Kursu olarak bu belge türlerinin tamamında kursiyerlerimize yardımcı olmaktayız.

SRC Belgesi Sınavı

02.05.2003 tarihinden sonra ehliyet alan kimseler ise Bahçelievler SRC Kursu bünyesinde yer alan eğitimlerden faydalanarak sınava girerler. Çoktan seçmeli ve test usulü ile yapılan sınav içerisinde 60 puan ve üzeri not alan kimseler uygulamalı sınava girmeye hak kazanır. Uygulamalı sınav içerisinde tam üç adet video gösterilir ve bunlar ile ilgili sorular sorulur. Sınavı geçen kimseler ise SRC belgesi almaya hak kazanır.

Bir cevap yazın