post

 

CEVİZLİBAĞ SRC KURSU

CEVİZLİBAĞ SRC KURSU

Cevizlibağ SRC Kursu olarak SRC belgesi hakkında gerekli bütün bilgilere ulaşabileceğiniz bir kaynak oluşturmak için en başta SRC Belgesi Nedir? Neden SRC Belgesi Almak Gerekir? SRC Belgesi almak için yapılması gerekenler nelerdir? SRC Belgesi Çeşitleri nelerdir? Gibi soruların yanıtlarını sizler için vereceğiz.

SRC Nedir? Neden SRC Belgesi Almak Gerekir?

SRC Belgesi ticari amaç ile araç kullanan kimselerin alması gereken mesleki yeterliliği ispatlayan bir belge türü olarak bilinir. Ticari amaç ile araç kullanan kimselerin yük ve yolcu taşımacılığı yapabilme amacı ile 4925 sayılı Karayolu Taşıma Yönetmeliği başlığı altında SRC Belgesi sahibi olmaları şartı bulunur.

Bu nedenden dolayı SRC Belgesi bulunmayan kimselerin ticari amaç ile yük ve yolcu taşımacılığı yapmaları durumunda cezai işleme tabii tutulacakları kesindir.

Cevizlibağ SRC Kursu SRC Belgesi Çeşitleri

Cevizlibağ SRC Kursu ile bütün SRC belge tiplerini alabilmeniz mümkündür. Her belge türünde gerekli olan eğitim verilmektedir. 4925 sayılı Karayolları Taşıma Yönetmeliği’nde belge türleri belirlenmiştir.

SRC 1 : Uluslararası yollarda yolcu taşımacılığı alanında çalışmakta olan sürücüler tarafından alınması gerekli olan belge türüdür.

SRC 2: Bu belge türü ülke içinde yapılan yolcu taşımacılığında çalışan sürücülerin sahip olması gereken yeterlilik belgesidir.

SRC 3: uluslararası karayollarında yük, eşya ve kargo taşıyan sürücülerin sahip olması gereken mesleki yeterliliğine dair olan ispat belgesidir.

SRC 4: yurt içinde eşya, kargo ve yük taşımacılığı sektöründe çalışan sürücüler için düzenlenen belgedir.

SRC Sınavı

SRC sınavı giriş belgesi Cevizlibağ SRC Kursu tarafından kursiyerlerimize temin edilmektedir. Sınav iki aşamadan oluşur. İlk aşama yazılı sınavdır. Bu sınavdan geçer puan alanlar uygulama sınavına girmeye hak kazanır. Uygulama sınavında başarılı olanlar SRC belgesi alabilirler.

 

SRC Belgesi Nasıl Alınır?

  • Ersa Src Eğitim Kurumu  olarak Milli Eğitim Bakanlığı akreditasyonlarıyla SRC  eğitimleri vermenin yanı sıra, eğitimsiz ve sınavsız belge edinme işlemlerinizi de yürütmekteyiz.
  • ERSA  Eğitim olarak SRC  eğitimlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylıdır. Bakanlık sınavında başarılı olan ERSA kursiyerleri    SRC  Belgesini almaya hak kazanıyorlar. www.turkiye.gov.tr adresinden  SRC  belgenizi almak için tıklayınız. 

Bir cevap yazın