Kurs kayıtlarımızda Yapı Kredi, Garanti Bankası ve Bonus özellikli  kredi kartlarına 3 taksit yapıyoruz. 

Kurumumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.  Başarı odaklı ve kaliteli hizmet anlayışıyla ÜDY belgesi eğitimleri  kurumumuzca verilmektedir. 

 

                             ÜDY BELGESİ NEDİR 

. Üst Düzey ve Orta Düzey Yönetici Nedir?  Üst Düzey Yönetici (ÜDY): Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren bir gerçek veya tüzel kişiliği temsil ve ilzam ederek ve/veya bu kişilerin faaliyetlerini fiilen sevk ve idare ederek sürekli ve etkin bir şekilde yöneten yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyesi, genel müdür, genel koordinatör, genel sekreter ve benzeri konumdaki veya bu unvanlarla istihdam edilen kişilerdir.

 

Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yönetmeliği kapsamında taşıma işleri faaliyeti gösteren kurum ve kuruluşlarda gerçek ve tüzel kişiliği temsil ve ilzam ederek ve/veya bu kişilerin faaliyetlerini fiilen sevk ve idare ederek sürekli ve etkin bir şekilde yöneten şirket müdürü, genel müdür, genel müdür yardımcısı, genel koordinatör, genel sekreter, birim başkanı unvanlar ile görev yapan ÜDY belgesine haiz kişilerdir.

ÜDY (Üniversite Dışı Yeterlilik) belgesi, Türkiye’de üniversite dışında kazanılan yetkinlikleri belgeleyen bir belgedir. Bu belge, mesleki eğitim kursları, sertifikalar, seminerler veya benzeri eğitim programları aracılığıyla elde edilen bilgi ve becerilerin resmi olarak tanınmasını sağlar.

ÜDY belgesi, bireylerin öğrenme süreçlerini belgelemelerine ve işverenlere, eğitim kurumlarına veya diğer ilgili kuruluşlara sundukları zaman belirli bir alandaki yetkinliklerini kanıtlamalarına olanak tanır. Bu belge, üniversite diploması olmadan da kişilerin sahip oldukları bilgi ve becerileri tanıtmalarına yardımcı olur.

ÜDY belgesi, çeşitli meslek alanlarında ve sektörlerde farklı yetkinliklerin tanınmasına olanak sağlar. Örneğin,  ÜDY belgesi alınabilir.

Bu belgeyi almak için, ilgili alanda uzmanlaşmış bir eğitim kurumunda veya sertifikasyon merkezinde ilgili programı tamamlamak gerekmektedir. Eğitim süresi ve gereklilikler programdan programa farklılık gösterir. Genellikle, eğitim programının sonunda bir sınav veya performans değerlendirmesi yapılır ve başarılı olan katılımcılara ÜDY belgesi verilir.

ÜDY belgesi, iş başvurularında, kariyer ilerlemesinde veya kişisel gelişimde bir avantaj sağlayabilir. Bu belge, kişilerin bilgi ve becerilerini belgelemelerine yardımcı olurken aynı zamanda rekabetçi iş piyasasında öne çıkmalarını sağlar.

Sonuç olarak, ÜDY belgesi, üniversite dışında edinilen yetkinliklerin resmi bir şekilde tanınmasını sağlayan bir belgedir. İlgili alanda uzmanlaşma ve kişisel gelişim için önemli bir adımdır. Bu belge, kişilerin kariyerlerinde ve iş başvurularında öne çıkmalarını sağlar ve yeteneklerini kanıtlama fırsatı sunar.

 

ÜDY BELGESİ KURS KAYIT EVRAKLARI 

  • T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Adli sicil kaydı (E-Devletten alınabilir.)
  • 2 adet biyometrik resim
  • Diploma veya diploma yerine geçen belge veya kamu kurum/kuruluşlarından alınan öğrenim durumunu bildirir belge (E-Devletten alınabilir.)

Ody Belgesi: Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren bir gerçek veya tüzel kişiliğin veya buna ait bağımsız bir birimin taşımacılık faaliyetlerini sürekli ve etkin bir şekilde sevk ve idare eden şef , müdür , uzman , idareci , operasyon yöneticisi , operatör ve benzeri unvanlarla görevlendirilen kişilere ( Orta Düzey Yönetici ) ODY denir.

Ody Belgesi eğitimine kayıt olacak kursiyerin en az ortaokul mezunu olması gerekmektedir.

Ody mesleki yeterlilik belgesi 4′ e ayrılır.

ODY 1 : Uluslararası yolcu taşımacılığı

ODY 2 : Yurtiçi yolcu taşımacılığı

ODY 3 : Uluslararası eşya-kargo taşımacılığı

ODY 4 : Yurtiçi eşya-kargo taşımacılığı

 

ODY 1 BELGESİ EĞİTİMİ

Uluslararası veya yurt içinde yolcu taşıyan firmalarda çalıştırılması gereken Orta Düzey Yöneticilerin mesleki yeterlilik belgesi 

ODY 2 BELGESİ EĞİTİMİ

Yurt içinde yolcu taşıyan firmalarda çalıştırılması gereken Orta Düzey Yöneticilerin mesleki yeterlilik belgesi 

ODY 3 BELGESİ EĞİTİMİ

Uluslararası veya yurt içinde yük-eşya veya kargo taşıyan firmalarda çalıştırılması gereken Orta Düzey Yöneticilerin mesleki yeterlilik belgesi 

 ODY 4 BELGESİ EĞİTİMİ

Yurt içinde yük-eşya veya kargo taşıyan firmalarda çalıştırılması gereken Orta Düzey Yöneticilerin mesleki yeterlilik belgesi 

Üdy Belgesi: Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren bir gerçek veya tüzel kişiliği temsil ederek fiilen sevk ve idare ederek etkin bir şekilde yöneten yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyeleri, genel müdür, genel koordinatör, genel sekreter ve benzeri pozisyonda bu unvanlarla istihdam edilen kişilere üst düzey yönetici ve orta düzey yönetici olarak ifade edilir.

ÜDY Belgesi eğitimine kayıt olacak kursiyerin en az lise mezunu olması gerekmektedir.

Üdy mesleki yeterlilik belgesi 4′ e ayrılır.

ÜDY 1  : Uluslararası yolcu taşımacılığı

ÜDY 2  : Yurtiçi yolcu taşımacılığı

ÜDY 3  : Uluslararası eşya-kargo taşımacılığı

ÜDY 4  : Yurtiçi eşya-kargo taşımacılığı

ÜDY1 BELGESİ EĞİTİMİ

Uluslararası veya yurt içinde yolcu taşıyan firmalarda çalıştırılması gereken Üst Düzey Yöneticilerin mesleki yeterlilik belgesi 

ÜDY2 BELGESİ EĞİTİMİ

Yurt içinde yolcu taşıyan firmalarda çalıştırılması gereken Üst Düzey Yöneticilerin mesleki yeterlilik belgesi 

ÜDY3 BELGESİ EĞİTİMİ

Uluslararası veya yurt içinde yük-eşya veya kargo taşıyan firmalarda çalıştırılması gereken Üst Düzey Yöneticilerin mesleki yeterlilik belgesi 

ÜDY4 BELGESİ EĞİTİMİ

Yurt içinde yük-eşya veya kargo taşıyan firmalarda çalıştırılması gereken Üst Düzey Yöneticilerin mesleki yeterlilik belgesi 

ÜDY Belgesi Nasıl Alınır?

  • Ersa Src Eğitim Kurumu  olarak Milli Eğitim Bakanlığı akreditasyonlarıyla ÜDY – ODY eğitimleri vermenin yanı sıra, eğitimsiz ve sınavsız belge edinme işlemlerinizi de yürütmekteyiz.
  • ERSA  Eğitim olarak ÜDY ve ODY eğitimlerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylıdır. Bakanlık sınavında başarılı olan ERSA SRC kursiyerleri    ÜDY – ODY Belgesini almaya hak kazanıyorlar. www.turkiye.gov.tr adresinden ÜDY – ODY belgenizi almak için tıklayınız.